TEKMAR Mусли бар јогурт-вишна, 30 г

TEKMAR Mусли бар јогурт-вишна, 30 г
42,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034272C
favorite_border

Опис на производот

MUSLI BAR јогурт-вишна

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: прелив од јогурт 25% (шеќер, хидрогенизирана палмина маст, сурутка во прав, јогурт во прав 2%, лактоза, емулгатор: соја лецитин, лимонска киселина, арома), гликозен сируп, екструдирани житарки 17% (пченично брашно, пченкарно брашно, оризово брашно, шеќер, сол), овесни снегулки 13%, сушен ананас 5% (содржи антиоксидант сулфур диоксид), пченични снегулки 5%, малтодекстрин, фруктозен сируп, палмина маст, сируп од вишна и концентрат 1%, декстроза, шеќер, растителни влакна од јаболко, средство за одржување на влагата: глицерол, средство за желирање: пектини, сол, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: натриум цитрат и лимонска киселина, арома, боја антоцијанин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се