TEKMAR Nature land Мусли бар со брусница и малина 30 г

TEKMAR Nature land Мусли бар со брусница и малина 30 г
25,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035500C
NATURE LAND MUSLI BAR so brusnica i malina 30g (99002) (TEK)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Мусли бар со брусница и малина.

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 30%, гликозен сируп, екструдирани житарки 17% (пченично брашно, оризово брашно, пченкарно брашно, шеќер, екстракт од јачменов слад, сол), сушена брусница 15% (брусница 65%, шеќер, лимонска киселина, концентрат од плод на бозел, сончогледово масло), фруктозен сируп, суво грозје 5% (содржи антиоксидант: сулфур диоксид), палмина маст, палмино масло, концентрат од малина 2%, малтодекстрин, средство за одржување на влажноста: глицерол, пченкарен скроб, регулатор на киселост: лимонска киселина, емулгатор: соја лецитин, сол, арома.

Информации за состојки кои предизвикуваат алергија: производот содржи глутен, соја и сулфур диоксид.

Може да содржи и јаткасти плодови, млеко, кикирики и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се