TEKMAR Nature land Мусли бар со јаткасти плодови 30 г

TEKMAR Nature land Мусли бар со јаткасти плодови 30 г
25,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034279C
NATURE LAND MUSLI BAR so jatkasto ovosje 30g (99001) (TEK)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Бар од житарки со јаткасти плодови.

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 26%, јаткасти плодови 20% (бадеми, лешници), гликозен сируп, екструдирани житарки 15% (пченично брашно, пченкарно брашно, оризово брашно, шеќер, емулгатор моно и диглицериди на масни киселини, екстракт од јачменов слад, сол), фруктозен сируп, овошје 10% - урми, суво грозје (содржи антиоксиданс сулфур диоксид), растителни масти и масла, екстракт од јачменов слад, малтодекстрин, средство за одржување на влагата: глицерол, пченкарен скроб, емулгатор: соја лецитин, сол, арома.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се