TEKMAR Nature Land Мусли бар со јаткасти плодови и мед, 30 г

TEKMAR Nature Land Мусли бар со јаткасти плодови и мед, 30 г
33,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034281C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Мусли бар со јаткасти плодови и мед.

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: кикирики 55%, бадеми 10%, фруктозен сируп, гликозен сируп, екструдирани житарки 6% (интегрално пченично брашно, пченичен гриз, ориз, шеќер, сол), мед 5%, лешници 2%, бразилски ореви 2%, декстроза, емулгатор: соја лецитин.

Производот може да содржи и млеко, сусам, јајца и сулфур диоксид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се