TEKMAR Sport 37% Протеини, бар со какао прелив - кокос, 45 г

TEKMAR Sport 37% Протеини, бар со какао прелив - кокос, 45 г
106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044528C
favorite_border

Опис на производот

37 PROTEIN Спорт бар со какао прелив - кокос

  • Со арома на кокос
  • Содржи засладувач
  • Мало количество шеќери
  • Големо количество протеини
  • Големо количество влакна

Нето-тежина: 45 г

Содржина

Состојки: млечни протеини 22%, какао прелив 19% (палмина маст, згуснувач: полидекстроза (влакна), млечни протеини 30%, какао во прав 8%, емулгатор: соја лецитин, арома, засладувач: сукралоза, засладувач: малтитол, овлажнувач: глицерол, соја протеински екструдат (изолат од соја протеини), мелен кокос 6%, хидролизиран колаген, кокосова маст, обезмастено млеко во прав,  масло од семе од репка, вода, емулгатор: соја лецитин, арома, сол. 

Производот може да содржи глутен и различни јаткасти плодови, кикирики, сусам и јајца.

Прекумерна консумација може да предизвика лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се