TEKMAR Vitality Бар со бразилски орев, 50 г

TEKMAR Vitality Бар со бразилски орев, 50 г
67,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035502C
favorite_border

Опис на производот

Vitality бар со витамини А, Ц и Е.

Нето-тежина: 50 г

Содржина

Состојки: мешавина од јаткасти плодови 32% (лешници, бадеми, бразилски ореви), прелив од млечно чоколадо 23% (шеќер, целосно хидрогенизирана палмина маст, обрано млеко во прав, лактоза, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, арома), гликозен сируп, суво грозје 11% (содржи антиоксидант: сулфур диоксид), екструдирани житарки (оризово брашно, пченично брашно, екстракт од јачменов слад, сол, емулгатор: моно и диглицериди на масни киселини), декстроза, суви урми 5% (содржи антиоксидант: сулфур диоксид), фруктозен сируп, палмина маст, палмино масло, емулгатор: соја лецитин, сол, витамини.

Информации за состојки кои предизвикуваат алергија: производот содржи глутен, лактоза, јаткасти плодови, соја и сулфур диоксид. Може да содржи и кикирики во траги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се