TEKMAR Woman Line Мусли бар со брусница и малина, 30 г

TEKMAR Woman Line Мусли бар со брусница и малина, 30 г
46,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039565C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи засладувач
  • Без додадени шеќери
  • Содржи само природно присутни шеќери со брусница и малина, витамини и протеини
  • Не содржи палмина маст

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 26%, засладувач: малтитол, екструдирани житарки 15% (пченично брашно, оризово брашно, пченкарно брашно, сол), компонента со брусница 13% (брусница: Vaccinium macrocarpon 65%, сируп од ананас, концентрат од ананас, сончогледово масло), пченични снегулки 6%, желатински хидролизат, суво грозје 2.5% (суво грозје, сончогледово масло), средство за одржување на влагата: глицерол, кокосова маст, концентрат од малина 1%, масло од репка, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: лимонска киселина, сол, арома, витамин Д, фолна киселина, железо.  

Зголемена употреба може да има лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се