МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна на територијата на целата држава и истата е бесплатна со нарачка над 1.500 денари.

Имате можност за избор на термин за достава.

 
Тенка и крцкава пица

За љубителите на пици, еве еден лесен рецепт:

Состојки:
🍕 175г безглутенска мешавина за пица
🍕 175мл млака вода
🍕 1 ½ лажица масло

mesavina za pica Doves Free pizza base mix

Подготовка: Загрејте ја рерната на 220ºС. Во голем сад ставете ја безглутенската мешавина за пица, додадете вода и масло и мешајте за да добиете густа смеса. На плех за печење ставете хартија и врз неа распоредете ја смесата рамномерно. Оставете го плехот на топло место 30 минути. Со вилушка избоцкајте го тестото. Печете во рерна 20 минути. Потоа додадете додатоци по желба и печете уште дополнителни 12 минути.

Предлог за додатоци:
намачкајте 100 грама песто врз полупеченото тесто, додадете 100 грама фета сирење и допечете ја пицата.

(удвојте ги количините за 2 пици)