Тесторекс, 60 таблети

Тесторекс, 60 таблети
1.500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
036313C
favorite_border

Опис на производот

Testorex е додаток во исхраната кој содржи цинк (за одржување на нормални нивоа на тестостерон, нормален фертилитет и репродукција, нормално функционирање на имуниот систем и нормална когнитивна функција) и селен (за нормална сперматогенеза).

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: две таблети содржат:

  2 таблети (1,0 г) %ПДВ*
Плод од црн бибер (Piper Nigrum) 60 мг  
Ризом од ѓумбир (Zingiber officinale) 60 мг  
Корен од жен-шен (Panax ginseng) 50 мг  
Надземен дел од чубрика (Satureja hortensis) 40 мг  
Лист од зелен чај (Thea sinensis) 40 мг  
Семе на гуарана 40 мг  
Сув екстракт од надземен дел на очајница 30 мг  
Коензим Q10 10 мг  
Цинк (цинк оксид) 10 мг 100%
Витамин Е (dl alfa tokoferol acetat) 3 мг ТЕ** 25%
Битамин Б1 (tiamin mononitrat) 0.34 мг 30.9%

Витамин Б2 (riboflavin)

0.30 мг 21.4%
Витамин Б6 0.48 мг 34.3%
Витамин Ц 12 мг 15%
Пантотенска киселина 1.30 мг 21.7%
Ниацин 3.46 мг 21.6%
Фолна киселина 37.84 мкг 18.9%
Селен 54 мкг 98.2%

Останати состојки: средства за зголемување на волумен: микрокристална целулоза, сорбитол и средства против згрутчување, магнезиум стеарат, талк.

Употреба: 1 таблета, 2 пати дневно.

Не се препорачува континуирана примена подолго од 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се