TEXAS ORGANICS Алое вера гел 946 мл

TEXAS ORGANICS Алое вера гел 946 мл
1.239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
009730C
favorite_border

Опис на производот

Алое вера гелот на американската компанија Texas Organics претставува висококвалитетен додаток во исхраната, добиен со цедење на сокот од целите листови на растението алое вера барбаденсис милер, одгледани под строги стандарди на органско производство, на почва која не е загадена со хемикалии и пестициди. Специфична карактеристика е брзото време од бербата до обработката на листовите, со што се спречува оксидацијата и разградувањето на активните состојки присутни во листовите алое вера.

Пакување: 946 мл

Содржина

Texas Organics е една од најдобрите компании во САД во одгледување, производство и дистрибуција на алое вера и е една од ретките компании која гарантира дека алое вера листовите се обработуваат не подолго од 4 часа од бербата, за да се сочуваат сите активни состојки во својот природен врамнотежен сооднос: алое-полисахариди, витамини, минерали и аминокиселини.

Студиите ги ратификуваа алое-полисахаридите како биолошки активни материи кои ги обезбедуваат многуте квалитети на алое вера. Централниот дел од алое вера листот има околу 2000 мг/л алое- полисахариди, а највисокиот индустриски стандард е од 1000-1200 мг/л.

Целиот лист алое вера содржи околу 4000 мг/л алое-полисахариди, додека највисокиот индустриски стандард е од 2000-2400 мг/л. Освен активните алое-полисахариди, алое вера содржи и:

  • Аминокиселини: аланин, аргинин, аспарагин, глутамин, глицин, хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, фенилаланин, пролин, серин, треонин, тирозин, валин
  • Ензими: алиназа, амилаза, брадикиназа, каталази, целулаза, глукозидаза, оксидаза, липаза, протеаза, карбоксипептидаза,дехидрогеназа 
  • Минерали: калциум, железо, магнезиум, манган, натриум, цинк, бакар, калиум, алуминиум
  • Витамини: А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц, Е, холин, фолна киселина, инозитол, ниацин

Компанијата Texas Organics е водечки производител на Алое вера уште од 1971 година. Како една од најголемите сертифицирани органски одгледувачи, произведувачи и дистрибутери на алое вера производи, Texas Organics им овозможува на корисниците алое вера гел со најдобар квалитет.

Со целосна контрола на целиот производствен процес, алое вера гелот ги исполнува највисоките индустриски стандарди:

  • Направен е од целиот лист алое вера
  • Без додадени шеќери, скроб и вода
  • Висока концентрација на природни хранливи состојки
  • State of art технолошки процес
  • Со сертификат за органско производство

Начин на употреба: 2-4 супени лажици на ден, помешани со вода или овошен сок.

За надворешна употреба: 2-3 пати на ден се мачка на проблематичните делови на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се