Theresienöl Растително масло 40 мл

Theresienöl Растително масло 40 мл
5.157,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
035510C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Терезиеноил растително масло е познато по необичните својства уште од средниот век. Направено е по рецепт, пренесувано е низ генерации и сочувано до денес во срцето на Алпите, со најчисти природни состојки. Маслото дава импресивни резултати при третман на рани, изгореници, каснувања од инсекти и лузни. Помага при регенерација на кожата на клеточно ниво и има благотворно дејство кај модринки и кожни надразнувања (пр. изгореници).

  • Соодветно за секој тип на кожа
  • Го смирува чешањето
  • Делува антисептично кај повреди и изгореници
  • Има брз аналгетски ефект дури и при тешки изгореници
  • Го стимулира зараснувањето на раните и го забрзува обновувањето на кожата и ткивата
  • Природен производ
  • Без ароми

Терезиеноил е жолтеникаво масло произведено по специјална технологија од чисти растителни и животински суровини. Промената на бојата или мирисот не влијае врз квалитетот на производот.

Пакување: 40 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се