TILMAN Антиметил, 36 таблети

Tilman Antimetil 36 tablets
TILMAN Антиметил, 36 таблети
564,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053460C
favorite_border

Опис на производот

Антиметил е додаток на исхрана кој содржи ѓумбир кој придонесува за доброто варење на храната.
Може да се употребува во следниве ситуации:

  • Во случај на прекумерно јадење (прејадување)
  • при нарушување на вообичаените навики при исхраната (на пример за време на празници)
  • Кај бремени жени
  • При патување

Пакување: 30 таблети

Производител: Tilman, Белгија

Содржина

Состав: Активна компонента: сув екстракт на ризом од ѓумбир (Zingiber officinale).
*10% Ѓумбир: 50 мг на стандардизиран екстракт еквивалентен на 500 мг прашок од ѓумбир.

Ексципиенси: микрокристална целулоза, калциум хидроген фосфат анхидрат, колоиден силика анхидрат, магнезиум стеарат.
Останати компоненти: хипромелоза, талк, титаниум диоксид, глицерол.

Начин на употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години: две таблети, 1 до 4 пати на ден;
  • Деца од 3 до 5 години: една таблета, 1 до 2 пати на ден;
  • Деца од 6 до 11 години: една таблета, 1 до 4 пати на ден;
  • Бремени жени: 1 таблета наутро и напладне.

Проголтајте ја таблетата со вода.

Мерки на претпазливост: Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатокот на исхрана не смее да се употребува како замена на разновидна и избалансирана исхрана. Да се чува вон дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се