TILMAN Лактил органик, 56 капсули

TILMAN Лактил органик, 56 капсули
889,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051194C
favorite_border

Опис на производот

Lactil® капсулите се додаток во исхраната од растително потекло. Комбинацијата на екстракт од анасон и коморач (сладок анасон) во производот Lactil® го стимулираат создавањето на мајчиното млеко кај доилките и го олеснуваат варењето на храната кај бебето.

  • Органски производ
  • Без шеќер
  • Капсулата е од растително потекло
  • Пакување за 4 недели

Стимулирајте го доењето. Мајчиното млеко е најдобрата храна.

Пакување: 56 капсули

Содржина

Состав: сув екстракт од сладок анасон (Foeniculum vulgare) 125 мг и сув екстракт од анасон (Pimpinella anisum) 150 мг.

Помошни состојки: екстракт од оризови трици, лушпи на ориз во прав, талк, капсула: хипромелоза.

Употреба:

Доење: 1 капсула наутро, 1 капсула навечер, со голема чаша вода. Максимално 2 капсули на ден.

Предупредувања: производот не смее да се користи од лица кои се чувствителни на која било од состојките на производот.
Не користете за време на бременоста.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството! 

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се