TOMMEE TIPPEE Пластично розево шише (0м+) 260 мл

Tommee Tippee Pink Bottle 260ml rozovo plasticno sise
TOMMEE TIPPEE Пластично розево шише (0м+) 260 мл
490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045820C
favorite_border

Опис на производот

Tommee Tippee дизајнирано шише

  • Од 0+ месеци
  • Со шишињата Closer to nature префрлањето од доење на хранење со шише го прават полесно од било кога досега
  • Tommee Tippee цуцлите се обликувани како мајчините гради за природно доење
  • Анти-колика вентилот во цуцлата помага да се намалат симптомите на колики со тоа што спречува прекумерниот воздух да влезе во шишето
  • Цуцла со бавен проток
  • Прифатени од бебињата, препорачани од мајките
  • Без БПА

Пакување: 1 шише 260 мл со цуцла

Содржина

Состав: силикон/пластика

Хигиена: Миење со благ детергент, темелно плакнење со вода или миење во машина за садови на горната решетка и стерилизирање.

Напомена: Од хигиенски и безбедносни причини, цуцлата да се замени по 2 месеци употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се