TOSAMA TO-TO Baby Млеко за тело, 150 мл

tosama to.to body milk / mleko za telo
TOSAMA TO-TO Baby Млеко за тело, 150 мл
537,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053882C
favorite_border

Опис на производот

Млекото за тело, специјално развиено за деликатната кожа на новороденчињата, е направено од природни состојки со највисок квалитет. Бадемот и маслиновото масло заедно со невенот ја негуваат и смируваат кожата. Млекото, збогатено со деликатна арома на ванила, не е мрсно, брзо се апсорбира, не ги затнува порите и ја смирува и навлажнува кожата. Производот е идеален за секојдневна употреба после капење, бидејќи и помага на кожата да ја задржи природната влажност.

Кожата на бебето останува мека и го задржува својот нежен природен мирис.

  • Дерматолошки тестирано
  • Природна козметика

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Prunus Amigdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glyceryl Citrate/ Lactate/ Oleate/ Linoleate, Calendula Officinalis Flower Extract, Propolis Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Zea Mays Oil, Tocopherol, Citrus Bergamia Oil, Xanthan Gum, Carbomer, Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Citral, Limonene, Linalool.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се