TOSAMA TO-TO Мама крема против стрии, 150 мл

tosama to.to mama stretch marks cream / krem protiv strii
TOSAMA TO-TO Мама крема против стрии, 150 мл
638,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053881C
favorite_border

Опис на производот

Природна крема за стрии со уникатна мешавина од масла (бадем, јојоба и сончоглед) и путер (купуаку и шеа), која има уникатни ефекти на кожата. Кремот продира длабоко во кожата, ја храни, омекнува, ја навлажнува, а со сето тоа и дава исклучителна еластичност. Има посебен ефект главно поради путерот од купуаку, кој интензивно ја снабдува кожата со влага и ја задржува таму.

  • Погодно за чувствителна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Веган формула
  • Природна козметика

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Sorbitan Olivate, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiable, Helianthus Annuus Seed Oil, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Aroma, Citric Acid.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се