TOSAMA TO-TO Мама ланолин крема за брадавици, 50 мл

tosama to.to mama lanolin nipple cream / lanolin krema za bradavici na gradi
TOSAMA TO-TO Мама ланолин крема за брадавици, 50 мл
619,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053880C
favorite_border

Опис на производот

Делува како исклучително добар навлажнувач и регенератор на кожата. За време на бременоста користете го за да ги зацврстите брадавиците и да ги подготвите за доење. За време на доењето, со подмачкување на брадавиците со ланолин, ја враќате природната влажност и го спречувате сушењето. Се препорачува подмачкување после секое хранење и помеѓу нив доколку е потребно.

Ланолинот не треба да се отстранува пред доењето. Во ланолинот се додава малку маслиново масло за подобра апсорпција и подобра подмачкување, бидејќи чистиот ланолин има прилично компактна структура.

  • Дерматолошки тестирано
  • Природна козметика

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: ланолин и овошно масло.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се