TRIX Алка против комарци цитронела

TRIX Алка против комарци цитронела
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048332C
favorite_border

Опис на производот

  •    Алка против комарци
  •    За деца од 3 години
  •    Ефикасност до 350 часа

Флексибилна силиконска алка против комарци импрегнирана со природно масло од цитронела.

Природен репелент. Не содржи DEET (N,N-diethyl-metatoluamide).

  • 100% природно масло
  • Водоотпорна

Пакување: 1 алка во пакување

Содржина

Состав: 85 % силикон, 15% природно масло од цитронела.

Истегнување: 25 мм – 300 мм.Чувајте ја во добро затворено оригинално пакување. Не е наменета за деца под 3 години.

Да не се користи во случај на алергија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се