URBAN NUTRITION Моќен протеин од козјо млеко, 500 г

urban nutrition goat power protein krvji proteini
URBAN NUTRITION Моќен протеин од козјо млеко, 500 г
2.290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054615C
favorite_border

Опис на производот

  • Моќен козји протеин, произведен од највалитетно Холандско козјо млеко.
  • Без ГМО, без глутен, нема додадено хормони, нема стероиди, нема антибиотици, нема додадено шеќери, без соја.
  • Протеинот е добиен од млеко, а не од сурутка.

Козјиот протеин помага за: хранење на вашите мускулни влакна додека спиете, има високо ниво на важни амино киселини, многу лесно сварливо и помалку алергентно, совршена основа за да креирате шејкови, смути и рецепти.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состав: моќните козји протеински прашоци се произведуваат од 99% холандско свежо козјо млеко плус 1% од втората генерација на стевиа.

Нутритивни вредности на порција 20 гр:

  • Енергија: 70kcal/290kJ
  • Масти: 0,24 г, од кои заситени масни киселини: 0,12 г
  • Јагленихидрати: 4,8 г, од кои лактоза: 4,16 г, од кои шеќери: 0 г
  • Сол: 0,34 г
  • Протеин: 13 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се