URIAGE Age Absolu Крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата, 50 мл

Uriage Age absolu redensifying rosy pink cream 50ml krema za lice
URIAGE Age Absolu Крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата, 50 мл
2.230,00 ден.
1.673,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054006C
favorite_border

Опис на производот

  • За зрела кожа
  • Со проколаген, ретинол, витамин Ц и витамин Е, хијалуронска киселина и обновувачки растителен комплекс (шеа путер, путер од илипе, масло од јојоба)
  • Дерматолошки тестирано

Со кремата, контурите на лицето се подобро дефинирани и кожата го има повторно природниот сјај. Текстурата на кремот е ултракомфорна и лесна.

Кожата на лицето е обновена, заоблена и со помлад изглед.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Caprylic/capric Triglyceride, C13-15 Alkane, Cetearyl Isononanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Diglycerin, Polysorbate 60, Tribehenin, Propanediol, Silica, Sorbitan Stearate, Glycerin, 1,2-hexanediol, Cetyl Alcohol, Shorea Stenoptera Seed Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Mica, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ethylhexyl Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Retinyl Palmitate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/ Polyhydroxystearate/ Sebacate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Isostearate, Spirulina Platensis Extract, Tetrapeptide-4, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tocopherol, Ci 14700 (Red 4).

Употреба: наутро и/или навечер нанесете на лицето и вратот. За сите типови на зрела кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се