URIAGE Age Lift Интензивен, зацврстувачки серум за лице, 30 мл

URIAGE Age Lift intensive firming smoothing serum intenziven
URIAGE Age Lift Интензивен, зацврстувачки серум за лице, 30 мл
1.660,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054008C
favorite_border

Опис на производот

  • Интензивен, зацврстувачки серум, за подобра елстичност на кожата за лицето
  • За сите типови на кожа
  • Со ретинол, хијалуронска киселина, АХА киселини
  • Дерматолошки тестирано

Резултат: Кожата на лицето е помека и поцврста. Контурите на лицето се подобро дефинирани, а кожата е обновена. Со затегнувачки ефект.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua (water, eau), propanediol, lactic acid, isodecyl neopentanoate, polysorbate 60, glycerin, butylene glycol, sodium hydroxide, cetyl alcohol, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, sorbitan stearate, ascorbyl tetraisopalmitate, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, croton lechleri resin extract, tocopherol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone, caesalpinia spinosa fruit extract, ci 77891 (titanium dioxide), chlorphenesin.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на кожата на лицето пред нанесување на крем. Да се избегнува контакт со очите. Доколку се појави пецкање веднаш престанете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се