URIAGE Age Lift Крема за околу очи, 15 мл

Uriage Age Lift Eye Smoothing Care 15ml konturi oci
URIAGE Age Lift Крема за околу очи, 15 мл
1.427,00 ден.
1.070,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054016C
favorite_border

Опис на производот

  • Крема за измазнување и зацврстување на контурите околу очите
  • За сите типови на кожа
  • Со ретинол и хијалуронска киселина
  • Офталмолошки тестиран

Резултат: кожата околу очите е мазна и хидрирана. Појавата на брчки, отоци околу очите и темните кругови е намалена.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau) Dimethicone, Butylene Glycol, Diglycerin, Silica, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetyl Alcohol, Squalane, Jojoba Esters, 1,2-hexanediol, Boron Nitride, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Glyceryl Behenate, Helianthus Annuus Seed Cera (Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax), Dimethiconol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Dextran Sulfate, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Isohexadecane, Benzoic Acid, Mica, Glycerin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Kappaphycus Alvarezii Extract, O-cymen-5-ol, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Acacia Decurrens Flower Cera (Acacia decurrens Flower Wax), Polyglycerin-3, Retinyl Palmitate, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sorbitan Oleate, T-butyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Spirulina Platensis Extract, Tocopherol.

Употреба: наутро и/или навечер се нанесува со нежно тапкање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се