URIAGE Age Lift Ноќна крема за лице, 40 мл

Uriage Age Lift Smoothing Revitalizing Night Cream 40ml nokna krema revitalizacija
URIAGE Age Lift Ноќна крема за лице, 40 мл
1.753,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054015C
favorite_border

Опис на производот

  • Ноќен крем за детокс и зацврстување на кожата на лицето
  • За сите типови на кожа
  • Со ретинол, хијалуронска киселина, витамин Ц и витамин Е
  • Дерматолошки тестирано

Резултат: наутро се повидливи резултатите. Кожата на лицето е помека, поцврста и ревитализирана. Контурите на лицето се подобро дефинирани. Тенот е изедначен и светол.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua/eau, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Butyrospermum Parkii Butter, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Diglycerin, Jojoba Esters, 1,2-hexanediol, Cetyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-21, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Croton Lechleri Resin Extract, Tocopherol, Sodium Polyacrylate, Polyglycerin-3, Dimethicone/bis-isobutyl Ppg-20 Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Polyacrylate Crosspolymer-6, Chlorphenesin, O-cymen-5-ol, Acacia Decurrens Flower Cera (Acacia Decurrens Flower Wax), Helianthus Annuus Seed Cera (Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax), Adenosine, Lecithin, Citric Acid, Theobroma Cacao Seed Extract (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract), T-butyl Alcohol, Lepidium Sativum Sprout Extract.

Употреба: нанесете навечер на кожата на лицето. Да се избегнува контакт со очите. Доколку се појави пецкање веднаш престанете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се