URIAGE Bariederm-CICA Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк 40 мл

URIAGE Bariederm-CICA Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк 40 мл
583,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021637C
favorite_border

Опис на производот

  • Кремот ја намалува иритацијата на кожата, идеален за секојдневна употреба
  • Кремот ја смирува и обновува кожата, штитејќи ја од надворешни влијанија
  • Лесно се впива, не создава леплив и масен филм
  • За бебиња, деца и возрасни
  • За лице и тело
  • За пеленска регија
  • Водоотпорен

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Sodium Chloride, Zinc Oxide, Cetyl Peg/ppg -10/1 Dimethicone, Propylheptyl Caprylate, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Panthenol, Glycerin, Dimethicone, Disterdimonium Hectorite, Polyglyceryl - 3 Diisosterate, Magnesium Sulfate, Methylpropanediol, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl Pvp, Copper Gluconate, Propanediol, Propylene Carbonate, Citric Acid, Glutamylamidoethyl Indole, Polyquaternium-61, Hyaluronic Acid, Silanetriol, Borage Seed Oil Aminopropanediol Amides.

Употреба: се нанесува два пати дневно на претходно исчистена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се