URIAGE Bariesun Крем со СПФ 50+, 50 мл

URIAGE bariesun moisturizing cream spf 50+ krem so zastita od sonce
URIAGE Bariesun Крем со СПФ 50+, 50 мл
771,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053108C
favorite_border

Опис на производот

Овој лесен крем овозоможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција од стареење на кожата предзвикано од УВ зраци и сина светлина.

  • Не остануваат бели траги на кожата по нанесувањето.
  • За чувствителна кожа
  • Не лепи
  • Некомедоген
  • Не ги надразнува очите
  • Дерматолошки тестиран

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol[nano] - Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Silica, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Triacontanyl Pvp, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Glucose, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance) Coco-Glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Trehalose, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Употреба: нанесете доволна количина пред изложување на сонце такашто да се покрие целата површина (на пример: една кафена лажичка од кремот за кожата на лицето и вратот). Намалувањето на оваа количина го намалува степенот на заштита.

Нанесувајте почесто, особено ако кожата е склона кон потење, по пливање или бришење со крпа. И покрај соодветната заштита, сепак изложеноста на сонце сведете ја на минимум. Бебињата и малите деца да не се изложуваат на директна сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се