URIAGE Bariesun Спреј за лице и тело со СПФ 50+, 200 мл

URIAGE Bariesun Спреј за лице и тело со СПФ 50+, 200 мл
1.273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053107C
favorite_border

Опис на производот

Овој спреј овозможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ зраци и сина светлина.

  • Не остава бели траги на кожата по нанесувањето
  • Не лепи
  • Водоотпорна формула
  • Не ги надразнува очите
  • Дерматолошки тестиран
  • За лице и тело

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua (water,eau) - diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate - ethylhexyl methoxycinnamate - ethylhexyl triazone - isodecyl neopentanoate - dicaprylyl carbonate - ethylhexyl salicylate - bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - glycerin - triacontanyl pvp - decyl glucoside - dimethicone - c20-22 alkyl phosphate - butylene glycol - phenoxyethanol - c20-22 alcohols - glucose - chlorphenesin - parfum (fragrance) - xanthan gum - hydrogenated polydecene - o-cymen-5-ol - tocopheryl acetate - trehalose - sodium hydroxide - propylene glycol - ascorbyl tetraisopalmitate - bht – ci 75470 (carmine) - citric acid - tocopherol - sodium citrate - polyquaternium-51.

Употреба: нанесете доволна количина пред изложување на сонце такашто да се покрие целата површина (на пример: 8 пати испрскајте за потколеницата).

Нанесувајте почесто, особено ако кожата е склона кон потење, по пливање или бришење со крпа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се