URIAGE BéBé 1st Бебешки маслен балсам за многу сува кожа, 200 мл

URIAGE BéBé 1st Бебешки маслен балсам за многу сува кожа, 200 мл
718,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052674C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Овој балсам е емолиентно масло кое го смирува чешањето предизвикано од сува кожа до 48 часа.

Збогатено е со Илипово масло (Shorea stenoptera) кое интензивно ја храни и ја заштитува кожата. Иновативна текстура која брзо се растопува и лесно се нанесува.

  • Веднаш се впива
  • За бебиња
  • За лице и тело
  • Без мирис
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau) - c13-15 alkane - hydrogenated polydecene - butyrospermum parkii (shea) butter - cetearyl ethylhexanoate - isononyl isononanoate - beheneth-25 -butylene glycol - glycerin - 1,2-hexanediol - shorea stenoptera seed butter - brassica campestris (rapeseed) sterols - chlorphenesin - xanthan gum - acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer - sodium polyacrylate - o-cymen-5-ol - tocopheryl acetate -raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters - sodium hydroxide - asiaticoside - phytosphingosine - borage seed oil aminopropanediol amides - citric acid.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на чиста и сува кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се