URIAGE Bebe 1st Бебешко масло за капење за многу сува кожа, 500 мл

URIAGE Bebe 1st Бебешко масло за капење за многу сува кожа, 500 мл
871,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052673C
favorite_border

Опис на производот

Во својот состав има активни состојки кои ја обновуваат липидната бариера на кожата, ја хидрираат кожата и ја заштитуваат од сушење, го ублажуваат непријатното чешање и остава заштитен филм на кожата.

  • Xemose формула
  • За бебиња
  • За лице и тело
  • Без сапун
  • Без мирис
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau), glycerin, hydrogenated starch hydrolysate, sodium cocoamphoacetate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium cocoyl glutamate, sodium laureth sulfate, sodium laureth-8 sulfate, ceteareth-60 myristyl glycol, polysorbate 20, citric acid, coco-glucoside, glyceryl oleate, magnesium laureth sulfate, sodium oleth sulfate, polyquaternium-10, magnesium laureth-8 sulfate, peg-75 shea butter glycerides, magnesium oleth sulfate, isopropyl alcohol, brassica campestris (rapeseed) sterols, raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters, tocopherol, hydrogenated vegetable glycerides citrate.

Употреба: нанесете и нежно измасирајте на влажна кожа. Исплакнете и нежно избришете со крпа, без триење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се