URIAGE Bebe 1st Хидратантна крема, 40 мл

URIAGE Bebe 1st Хидратантна крема, 40 мл
443,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046590C
favorite_border

Опис на производот

  • Бебешки хидратантен крем со органски еделвајс
  • 97% од природно потекло
  • Со слаб мирис
  • Дерматолошки тестиран под надзор на дерматолози и педијатри

Течна емулзија за хидратација на бебешката кожа која заштитува од сушење. Во својот состав има природен комплекс од Uriage термална вода и органски еделвајс кој во комбинација со растителни сквалени создава заштитен и хранлив филм на кожата.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Uriage термална вода, заштитно средство, еделвајс, глицерин, вода од пченкарно цвеќе, шеа путер, мирис.

Употреба: нанесете на чиста и сува кожа, со нежна масажа додека целосно се впие.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се