URIAGE Bebe 1st Хидратантно млеко, 500 мл

URIAGE Bebe 1st Хидратантно млеко, 500 мл
984,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046589C
favorite_border

Опис на производот

  • Хидратантно млеко со органски еделвајс
  • 97% од природно потекло
  • Со слаб мирис

Течна емулзија за хидратација на бебешката кожа која заштитува од сушење. Во својот состав има природен комплекс од Uriage термална вода и органски еделвајс кој во комбинација со растителни сквалени создава заштитен и хранлив филм на кожата.

Пакување: 500

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau) - Dicaprylyl Carbonate - Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil - Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate - Sodium Chloride - Glycerin - Butylene Glycol - Butyrospermum Parkii (Shea) Butter - Cera Alba (Beeswax) -simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - Zinc Oxide - Stearalkonium Bentonite -  Polyglyceryl-3 Diisostearate - Magnesium Sulfate - Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols - Propanediol - Copper Gluconate -phytosphingosine - Tocopheryl Acetate Manganese Gluconate - Zinc Gluconate -asiaticoside -aloe Barbadensis Leaf Extract - Citric Acid - Tocopherol -leontopodium Alpinum Flower/leaf Extract.

Употреба: нанесете на чиста и сува кожа, со нежна масажа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се