URIAGE Bebe 1st Шампон за бебиња, 200 мл

URIAGE Bebe 1st Шампон за бебиња, 200 мл
470,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046587C
favorite_border

Опис на производот

Прв шампон за бебиња и деца со природен комплек од Uriage термална вода + органски еделвајс, го поддржува природниот баланс на скалпот на бебињата и децата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau) - Caprylyl/capryl Glucoside - Sodium Cocoyl Alaninate - Glycerin -triethyl Citrate - Sodium Cocoamphoacetate - Xanthan Gum - Parfum (Fragrance) - Citric Acid - Coco-glucoside - Glyceryl Oleate - Sodium Benzoate - Xylitylglucoside - Anhydroxylitol - Xylitol - Hibiscus Sabdariffa Flower Extract - Glucose - Potassium Sorbate - Leontopodium Alpinum Flower/leaf Extract - Tocopherol - Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate.

Употреба: нанесте на влажна коса. Направете пена и темелно исплакнете.

Не ги надразнува очите,и е погоден за новороденчиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се