URIAGE Depiderm Дневен крем против темни дамки со СПФ 50+, 30 мл

Uriage Dépiderm Soin de Jour Anti-Taches SPF 50+ Anti-Dark Spot Daytime Care dneven krem so zastiten faktor krem protiv temni damki, hiperpigmentacija
URIAGE Depiderm Дневен крем против темни дамки со СПФ 50+, 30 мл
1.268,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055508C
favorite_border

Опис на производот

Uriage Depiderm Anti-Dark Spot Daytime Care - Дневен крем против темни дамки со СПФ 50+.

  • За сите типови кожа
  • 86% поунифициран тен
  • Без мирис
  • Некомедоген
  • Дерматолошки тестиран

Кремот помага во превенција на повторното појавување на темни дамки на кожата и ги заштитува областите зафатени од одредени дерматолошки процедури.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Мethylene Bis-benzotriazolyl Tetramethyl Butylphenol [nano], Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Triacontanyl PVP, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Maltodextrin - Butylene Glycol, Glycyrrhetinic Acid, Glucose, Xanthan Gum, Coco-Glucoside, Sucrose Dilaurate, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Coconut Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Sodium Cocoyl Glutamate, Trehalose, Propylene Glycol, Pisum Sativum Extract (Pisum Sativum (Pea) Extract), Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Употреба: Се нанесува рамномерно на лицето, вратот и рацете пред секое изложување на сонце. Се нанесува често пати. И покрај добрата заштита, избегнувајте изложеност на сонце колку што е можно повеќе. Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се