URIAGE DS Пенест гел за кожа склона кон иритации, црвенило и перутење, 150 мл

Uriage DS Regulating Foaming Gel za cistenje na koza sklona kon iritacii, crvenilo i perutanje
URIAGE DS Пенест гел за кожа склона кон иритации, црвенило и перутење, 150 мл
783,00 ден.
587,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021640C
favorite_border

Опис на производот

Пенест гел наменет за миење на кожа склона кон иритации, црвенило и перутење.

 • Нежно чисти и ги обновува клетките од кожата на лицето и телото без да ги суши кожата
 • Благ гел
 • Без мирис
 • Без сапуни
 • Хипоалергена формула
 • Идеално за лице, тело, скалп
 • Со физиолошка рН зредност
 • Со Uriage термална вода
 • Со TLR2-Regul патентиран комплекс кој конкретно ги таргетира сензациите на непријатност предизвикани од микроорганизми.
 • Со нежни сурфактанти

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau) - Sodium Laureth Sulfate - Sodium Cocoamphoacetate - Butylene Glycol - Decyl Glucoside - Sodium Chloride - Sodium Laureth-8 Sulfate - Zinc Coceth Sulfate - Sodium Lauroyl Glutamate - Sodium Methyl Cocoyl Taurate - Sodium Myristoyl Sarcosinate - Coco-glucoside - Glyceryl Oleate - Lactic Acid - Peg-120 Methyl Glucose Dioleate - Piroctone Olamine - Magnesium Laureth Sulfate - Sodium Oleth Sulfate - Magnesium Laureth-8 Sulfate - Benzoic Acid - Copper Gluconate - Manganese Gluconate - Magnesium Oleth Sulfate - Coceth-3 – Phytosphingosine – Asiaticoside .

Употреба: 

 • На лице и тело: лесно измасирајте на влажна кожа, направете пена оставете да делува 2 минути и потоа убаво исплакнете со вода. Може да се користи 1-2 пати на ден. Избегнувајте контакт со очите
 • На скалпот : користете како шампон 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се