URIAGE DS Шампон против првут, 200 мл

URIAGE DS Шампон против првут, 200 мл
641,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048637C
favorite_border

Опис на производот

  • Го отстранува првутот од косата, го чисти скалпот и го намалува чешањето
  • Oвозможува подобра превенција од појава на првут во косата
  • Делува антивоспалително и ја смирува кожата
  • За кожа подложна на иритации, црвенило и перутање
  • Ја отстранува нечистотијата, го намалува перутањето и црвенилото
  • Смирува, хидрира и штити
  • Антифунгално дејство (Piroctone olamine)
  • Без парабени, без парфеми, без сапуни, хипоалергена формула

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Coco-glucoside, Parfum (Fragrance), Butylene Glycol, Glycol Distearate, Piroctone Olamine, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Polyquaternium-22, Propylene Glycol, Zinc Lactate, Laureth-2, Peg/ppg-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Benzoic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Phytosphingosine, Leontopodium Alpinum Flower/leaf Extract, Sodium Benzoate, Asiaticoside, Tocopherol,  Potassium Sorbate, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate.

Употреба: се нанесува 1-2 пати неделно на влажна коса, чело и врат. Нежно измасирајте до пенење, оставете 2-3 минути а потоа темелно исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се