URIAGE DS Шампон против тешка форма на првут, 150 мл

URIAGE DS Шампон против тешка форма на првут, 150 мл
678,00 ден.
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048636C
favorite_border

Опис на производот

  • Uriage DS Kerato-Reducing Шампон

Овој шампон е дел од 1та линија на Uriage шампони против првут кои во својот состав содржат термална вода од француските Алпи. Се употребуваат при присуство на првут и бели лушпи во косата. Го намалува црвенилото на кожата на главата, го намалува чешањето и доведува до намалено присуство на бели лушпи во главата, го намалува чешањето и доведува до намалено присуство на бели лушпи во косата. Во својот состав содржи комбинација на пироктон оламин со цинк лактат која овозможува подобра превенција од појава на првут во косата. Исто така содржи салицилна киселина која овозможува подобра превенција од појава на бели лушпи во косата. TLR2 - комплексот, Uriage термалната вода и екстрактот од еделвајс (рунолист) дополнително овозможуваат подобра делотворност на шампонот.

Резултат: отстранет првут и бели лушпи од кошата на главата. По долготрајна употреба косата станува еластична, убава и сјајна.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Parfum (Fragrance), Butylene Glycol, Salicylic Acid, Peg-4 Distearyl Ether, Piroctone Olamine, Coco-glucoside, Glyceryl Oleate, Zinc Lactate, Polyquaternium-22, Sodium Chloride, Polyacrylate Crosspolymer-6, Laureth-2, Peg/ppg-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Isostearamide Mipa, Distearyl Ether, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Laurate, Coconut Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Citric Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Phytosphingosine, T-butyl Alcohol, Alcohol, Leontopodium Alpinum Flower/leaf Extract, Asiaticoside, Potassium Sorbate.

Употреба: се нанесува 1-2 пати неделно на влажна коса, чело и врат. Нежно измасирајте до пенење, оставете 2-3 минути, а потоа темелно исплакнете со вода.

Да не се употребува од страна на деца под 3 години. Избегнувајте контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се