URIAGE Eau Thermale Glow Up Термална вода тонер, 100 мл

uriage glow up water essence moisturizes rebalances brigtens
URIAGE Eau Thermale Glow Up Термална вода тонер, 100 мл
987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054474C
favorite_border

Опис на производот

  • Термална вода која хидрира, ребалансира и осветлува
  • Овој производ е концентрат на термална вода збогатена со хијалуронска киселина и минерали во трагови
  • Оваа формула ја хидрира кожата, ги измазнува линиите формирани од дехидратација на кожата
  • Интензивно хидрираната кожа изгледа сјајна и подмладена

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Diglycerin, 1,2-hexanediol, Albizia Julibrissin Bark Extract, Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Inulin, Peg-80 Glyceryl Cocoate, Xylitol, Sodium Hyaluronate, Calcium Gluconate, Glucose, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Polyquaternium-51, Magnesium Gluconate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Употреба:

Нанесете наутро и/или навечер на целото лице, самостојно или во комбинација со вашата дневна нега на совршено исчистена и сува кожа. Избегнувајте контакт со очи.

  • Прв чекор: Ставете неколку капки есенција на дланка
  • Втор чекор: Притиснете ги рацете заедно
  • Трет чекор: Нанесете на лицето почнувајќи од центарот, па нанадвор до образите

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се