URIAGE Eau Thermale Серум за хидратација на кожата на лицето, 30 мл

Uriage Eau Thermale H.A. Booster Serum 30 ml Serum buster so termalna voda
URIAGE Eau Thermale Серум за хидратација на кожата на лицето, 30 мл
1.090,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054803C
favorite_border

Опис на производот

Uriage Eau Thermale H.A. Booster Serum - Серум за хидратација на кожата на лицето.

  • Погоден за сите типови кожа
  • 97% состојки од природно потекло
  • Со хијалуронска киселина и екстракт од цвет од бел слез
  • Не ги затвора порите
  • Дерматолошки тестиран

Резултат: Намалени знаци на дехидратација и дискомфорт на кожата. Кожата е пополна, понежна и посветла, со нежен ефект.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Glycerin, Diglycerin, Sodium Lactate, Sodium Hyaluronate, Xylitylglucoside, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 20, Anhydroxylitol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Xylitol, Glucose, Parfum (Fragrance), Althaea Officinalis Flower Extract.

Употреба: Се нанесуваат 2-3 капки пред нанесување на Uriage хидратантен крем. Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се