URIAGE Eau Thermale Silky Лосион за тело, 500 мл + Крем за капење, 200 мл

URIAGE eau thermale silky body lotion 500 ml + cleansing cream 200 ml losion za telo krema za cistenje
URIAGE Eau Thermale Silky Лосион за тело, 500 мл + Крем за капење, 200 мл
1.240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054697C
favorite_border

Опис на производот

 • URIAGE Eau Thermale Silky Лосион за тело

Лосион за тело за 24-часовна хидратација и мекост на кожата, со термална вода, хијалуронска киселина и шеа путер.

 • Кожата е нежна и комфорна, подобро заштитена и помека
 • Лесна и нелеплива текстура
 • За тело
 • Нежен мирис
 • Брза апсорпција
 • Хипоалергена формула
 • Дерматолошки тестиран

Пакување: 500 мл

 • Подарок URIAGE Eau Thermale Крем за капење

Биоразградлива формулација со 92% природно потекло. Содржи комплекс од масла (шеа путер + масло од Limnanthes alba + сончогледново масло) кои ја прават кожата хидрирана, мека и еластична. 2 во 1 производ кој истовремено чисти и негува.

 • За чувствителна кожа
 • За лице, тело и коса
 • Без сапун
 • Исклучително нежна формулација која ја чисти кожата и го одржува хидролипидниот филм
 • Со нежен мирис
 • Висока толерантност
 • Дерматолошки и офталмолошки тестиран
 • Ја штити кожата од пресушување
 • Хипоалергена формула

Пакување: 200 мл

Содржина

 • URIAGE Eau Thermale Silky Лосион за тело

Состав: Aqua (Water, Eau), Ethylhexyl Palmitate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polysorbate 60, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Pentaerythrityl Distearate, Cetyl Alcohol, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Chlorphenesin, Tocopheryl Acetate, O-cymen-5-ol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Isostearate

Употреба:
Секојдневно, по капење

 • URIAGE Eau Thermale Крем за капење

Состав: Aqua (Water, Eau), Magnesium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Styrene/acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Dmdm Hydantoin, Citric Acid, Shorea Stenoptera Seed Butter.

Употреба: Секојдневно. Навлажнете ја кожата на телото и направете обилна пена, потоа убаво исплакнете. За бебиња, деца и возрасни.

 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се