URIAGE Eau Thermale Термална вода спреј, 300 мл

URIAGE Eau Thermale Термална вода спреј, 300 мл
606,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021664C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантен, смирувачки и заштитен спреј, моќен третман формулиран со елементи во трагови и минерални соли, извор на сјај за вашата кожа.

 • Благодарение на високата концентрација во минерални соли слични на нормалната микрофлора на кожата (природни навлажнувачки фактори), нуди уникатни хидратантни придобивки. 
 • Ја смирува чувствителната кожа, благодарение на високата содржина на соли на калциум и магнезиум
 • Ја зајакнува кожната бариера, штити од слободни радикали
 • Изотонича, богата со минерали и олигоелементи  

Дерматологија:

 • Иритирана кожа
 • Дерматоза
 • Егзема, црвенило
 • Дерматоза на очните капаци
 • Сончева еритема
 • Пост дермо-козметичка процедура

Секојдневна употреба:

 • Хидратација
 • Ја поправа шминката
 • После бричење
 • Зрачење
 • После спортски активности
 • По епилација

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: 100% природна термална вода Uriage. 

 • Спакувана директно на изворот, Uriage термалната вода се екстрахира во чиста средина, заштитена од загадување

Совет:

Прскајте онолку често колку што чувствувате потреба. Оставете да дејствува. 

Употреба:
Распрскајте и не сушете и не бришете туку оставете да впие и да делува за да ја зголемите пенетрацијата на активните состојки.

Предупредување: Под притисок! Може да пукне доколку се изложува на силна топлина. Чувајте подалеку од извори на топлина, топли површини, искри, отворен оган и извор на пламен. Да не се пали или продупчува. Да не се изложува на директна сончева светлина. Не го изложувајте производот на температура повисока од 50°С. Да се чува надвор од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се