URIAGE Hyseac 3 Regul Тониран крем за проблематична кожа, со СПФ 30

URIAGE Hyseac 3-REGUL Global Tinted Skincare
URIAGE Hyseac 3 Regul Тониран крем за проблематична кожа, со СПФ 30
848,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048632C
favorite_border

Опис на производот

Uriage Hyseac 3-Regul Тониран крем за лице, за проблематична кожа, со СПФ 30.

  • Универзален тон
  • За масна кожа со дамки
  • Обезбедува високо ниво на заштита од УВА и УВБ зраци, лимитирајќи го повратниот ефект и појавата на промени предизвикани од сонцето
  • Ја изедначува бојата на кожата со природен изглед, ја измазнува текстурата на кожата 
  • Помага во превенција на флеки, митесери и ја намалува несовршеноста на кожата
  • Кожата е навлажнета, со убав сјај и мат изглед
  • Тестирано на кожа склона кон акни
  • Некомедогено

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Dicaprylyl Carbonate, Nylon-12, Steareth-2, Steareth-21, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Butylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Tromethamine, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Ci 77492 (Iron Oxides), Phenoxyethanol, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Ci 77491 (Iron Oxides), Chlorphenesin, Polyacrylate-13, Tetrasodium Edta, Xanthan Gum, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyisobutene, Hydrogenated Palm Glycerides, Ci 77499 (Iron Oxides), O-cymen-5-ol, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Alumina, Triethoxycaprylylsilane, Propanediol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Asiaticoside, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Phytosphingosine, Bht, Tocopherol, Rhamnose, Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract, Glucose, Glucuronic Acid, Ethylhexylglycerin.

Употреба: Нанесете од кремот наутро на чиста и сува кожа.  Да се избегнува контакт со очите.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

URIAGE HYSEAC 3-REGUL SPF30 (ton universal)
            
Për lëkurë të yndyrshme me njolla

URIAGE HYSEAC 3-REGUL SPF30 siguron një nivel të lartë mbrojtjeje ndaj rrezeve UVA dhe UVB, duke kufizuar efektin e rikthimit dhe shfaqjen e ndryshimeve të shkaktuara nga dielli; barazon ngjyrën e lëkurës me një pamje natyrale, zbut teksturën e lëkurës dhe ndihmon në parandalimin e njollave, pikave të zeza dhe zvogëlon papërsosmëritë e lëkurës.
Lëkura është e hidratuar, me një shkëlqim të këndshëm dhe pamje mat.

Përdorimi: Aplikojeni kremin në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të thatë. 

Shmangni kontaktin me sytë.
Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve. Jo komedogjene.

Tubë 40 ml.