URIAGE Hyseac Гел за миење лице без сапун, 150 мл

URIAGE Hyseac Гел за миење лице без сапун, 150 мл
697,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021646C
favorite_border

Опис на производот

Hyseac гелот за миење лице, богат со Uriage термална вода, помага во отстранување на нечистотиите и ја одржува кожата без масен сјај, а притоа не го оштетува епидермисот (површинскиот слој на кожата).

  • За масна кожа со дамки
  • За лице и тело
  • Некомедоген, без сапун

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau) - sodium laureth sulfate - peg-80 glyceryl cocoate - sodium cocoamphoacetate - ppg-2 hydroxyethyl cocamide - coco-glucoside - glyceryl oleate - sodium laureth-8 sulfate - sodium methyl cocoyl taurate – glycine - sodium chloride - ppg-2 hydroxyethyl coco/isostearamide - citric acid - piroctone olamine - sodium oleth sulfate - magnesium laureth sulfate – parfum (fragrance) - magnesium laureth-8 sulfate - magnesium oleth sulfate - epilobium angustifolium flower/leaf/stem extract – phenoxyethanol – sodium metabisulfite.

Употреба: намачкајте мала количина гел во рацете, направете пена и нанесете на влажно лице и тело. Исплакнете темелно. Користете наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се