URIAGE Hyseac Hydra Крем за сува кожа исушена од третман на акни, 40 мл

URIAGE Hyseac Hydra Restructuring Skincare 40 ml krem za suva koza isusena od tretman na akni
URIAGE Hyseac Hydra Крем за сува кожа исушена од третман на акни, 40 мл
670,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054467C
favorite_border

Опис на производот

HYSÉAC HYDRA е совршен сојузник за кожа која е исушена со третмани бидејќи носи моментална и долготрајна удобност. 

Неговата формула збогатена со TLR2 REGUL (патент Uriage) и екстракт од кактус од бодликава круша ги зајакнува смирувачките перформанси на производот и обезбедува непосредна удобност и делува на црвенилото на кожата.

Со патентираниот комплекс Cerasterol-2F, овој производ помага да се обнови и зајакне кожната бариера, истовремено зачувувајќи ја нејзината природна физиолошка функција.

Збогатен со Uriage термална вода, овој крем ја прави кожата комфорна, хидрирана и заштитена, еластична и сјајна.

  • Лесна кремаста структура
  • Долготрајна хидратација
  • Брза апсорпција
  • Без масен сјај
  • Некомедогена формула

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Cetearyl Isononanoate, Polymethyl Methacrylate, Propylheptyl Caprylate, Squalane, Glycerin, Diglycerin, Steareth-2, Steareth-21, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Phenoxyethanol, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Sodium Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Isohexadecane, Phytosphingosine, O-Cymen-5-Ol, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Tromethamine, Asiaticoside, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Raspberry Seed Oil/palm Oil Aminopropanediol Esters, Biosaccharide Gum-1, Sorbitan Oleate, Disodium Phosphate.

Употреба:

Нанесете наутро и/или навечер на темелно исчистена, исушена кожа. Избегнувајте контакт со очите. Тестирано на кожа склона кон акни. За секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се