URIAGE Термална мицеларна вода за нормална и сува кожа, 250 мл

URIAGE Термална мицеларна вода за нормална и сува кожа, 250 мл
633,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043798C
favorite_border

Опис на производот

Термална мицеларна вода за чистење и отстранување на шминка, за нормална и сува кожа.

Формулирана од мицели со голема моќ за чистење, и Uriage термална вода која ја смирува кожата.

  • Офталмолошки тестирана
  • Хипоалергена формула
  • Погодна за лице и очи

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau), polysorbate 20, poloxamer 184, glycerin, caprylyl/capryl glucoside, cetrimonium bromide, polyaminopropyl biguanide, parfum (fragrance), vaccinium macrocarpon (cranberry) fruit extract, citric acid.

Употреба: исчистете го лицето со блазница натопена со мицеларна вода.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се