URIAGE Xemose Масло за капење, 500 мл

URIAGE Xemose Масло за капење, 500 мл
949,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047351C
favorite_border

Опис на производот

  • Маслена купка наменета за хигиена на сува кожа 
  • Нежно ја чисти кожата и штити од сушење на кожата
  • Го смирува чешањето
  • Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
  • Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство
  • Намалува нелагодност и чешање
  • Смирува и ја враќа природната заштита на кожата
  • Долготрајно пријатно чувство
  • Наменета е за бебиња, деца и возрасни
  • Без парабени, без сапуни, хипоалергена

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau) – glycerin - hydrogenated starch hydrolysate - sodium cocoamphoacetate - peg-7 glyceryl cocoate - sodium cocoyl glutamate - sodium laureth sulfate - sodium laureth-8 sulfate - ceteareth-60 myristyl glycol - polysorbate 20 - coco-glucoside - glyceryl oleate - sodium chloride - citric acid - magnesium laureth sulfate - sodium oleth sulfate - polyquaternium-10 - magnesium laureth-8 sulfate - peg-75 shea butter glycerides - magnesium oleth sulfate - sodium acetate - brassica campestris (rapeseed) sterols - raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се