URIMIL 30 капсули

Urimil
URIMIL 30 капсули
650,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047585C
favorite_border

Опис на производот

Urimil е додаток на исхраната со уридин монофосфат, витамин Б3 (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), фолна киселина, витамин Б12 (цијанокобаламин).

Пакување: 30 капсули.

Производител: Плантапол – Шпанија, Ц/Г 18, Пол. Малпика – Алфинден, Ла Пуебла дел Алфинден Сарагоса, Шпанија.

Содржина

Состав: една капсула содржи:

Уридин монофосфат 50 мг
Витамин Б3 (никотинамид) 10 мг NE
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 6 мг
Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 4 мг
Фолна киселина 400 мкг
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 10 мкг

Други состојки: стабилизатор – малтодекстрин, емулгатори – магнезиум стеарат и микрокристална целулоза.

Препорачана дневна доза: 1 капсула на ден. За оптимален ефект се препорачува производот да се употребува 3-6 месеци.

Предупредување: Да не се употребува при бременост и доење. Да не се употребува при пречувствителност кон некоја од состојките на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Производот не е замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се користи по истекот на рокот за употреба. Да се чува на суво место, недостапно за мали деца, на температура под 25ºC.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се