URIMIL Форте, 30 капсули

Urimil Forte Neuro, 30capsules
URIMIL Форте, 30 капсули
795,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053104C
favorite_border

Опис на производот

Urimil Forte е додаток на исхраната со магнезиум, уридин монофосфат, цитидин монофосфат (нуклеотид), витамин Б3 (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), фолна киселина, витамин Д (холекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин).

Пакување: 30 капсули.

Производител: Плантапол – Шпанија, Ц/Г 18, Пол. Малпика – Алфинден, Ла Пуебла дел Алфинден Сарагоса, Шпанија.

Содржина

Состав:

Активни состојки (во 1 капсула):

  • Магнезиум (како 696.551 мг магнезиум цитрат): 101 мг
  • Уридин монофосфат (UMP) (нуклеотид): 65 мг
  • Цитидин монофосфат (нуклеотид): 5 мг
  • Витамин Б3 (никотинамид): 10 мг
  • Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид): 6 мг
  • Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид): 4 мг
  • Фолна киселина: 400 мкг
  • Витамин Д (холекалциферол): 10 мкг
  • Витамин Б12 (цијанокобаламин): 10 мкг

Други состојки: магнезиум стеарат и микрокристална целулоза (емулгатори), силициум диоксид.

Употреба: земете 1 капсула Уримил Форте дневно.

Период на користење: за оптимален ефект, се препорачува земање на Уримил Форте 3-6 месеци.

Предупредувања и мерки на претпазливост: Да не се користи за време на бременост, доење. Не го користете во случај на преосетливост на некоја од состојките.

Уримил Форте е додаток во исхраната и не е замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете по истекот на рокот.

Да се чува на суво место, недостапно за мали деца, на температура под 25ºC.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се