URSAPHARM Hylo Care Капки за очи, 10 мл

URSAPHARM Hylo Care Капки за очи, 10 мл
766,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049868C
favorite_border

Опис на производот

Капки за навлажнување и поддршка во лекувањето на оштетената површина на окото:

  • При појава на суви очи
  • При хируршки интервенции

Капките не содржат фосфати и конзерванси.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: натриум хијалуронат 1мг/1мл, декспантенол

Дозирање: по 1 капка 3 пати на ден во двете очи, доколку е неопходно може да се користат и почесто.

Капките може да се користат до 6 месеци по првото отворање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се