URSAPHARM Hylo Gel Капки за очи, 10 мл

URSAPHARM Hylo Gel Капки за очи, 10 мл
898,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049869C
favorite_border

Опис на производот

Капки за интензивна терапевтска лубрикација на површината на окото кај потешко и упорно чувство на суво око, вклучувајќи и терапија по хируршки операции на очите.

Капките не содржат фосфати и конзерванси.

Пакување: 10 мл 

Содржина

Состав: натриум хијалуронат 2мг/мл

Дозирање: по 1 капка 3 пати на ден во двете очи, доколку е неопходно може да се користат и почесто.

Капките може да се користат до 6 месеци по првото отворање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се