UTEKI Чистач за лице и очи, 100 мл

UTEKI Чистач за лице и очи, 100 мл
2.690,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053260C
favorite_border

Опис на производот

 • UTEKI - Јапонска козметика

UTEKI Gentle Cleansing Cream Wash ефикасно ги раствара нечистотиите на кожата кои можат да настанат од употребата на шминка, мртвите клетки на кожата, вишокот маснотии и други загадувачи кои се поврзани со околината, а особено во урбаните средини.

Поради уникатниот состав придонесува и за мазност на кожата. Не предизвикува сувост, напротив и обезбедува мекост и моментално чувство на удобност без да ја одзема влагата.

Уникатноста на формулацијата Uteki лежи во нејзината способност да поправа и спречи оштетување на кожата. Формулата комбинира масло од семе од пена од ливада (семето на белото, цветно растение од ливада), филтрат од ориз, уникатни слатководни алги, екстракт од Сакура, зелен чај и колаген за максимална хидратација и нежно, кремасто чистење.

 • Производствен процес со висок стандард
 • Висококвалитетни состојки
 • Без мирис
 • Без боја
 • Без парабен
 • Некомедоген
 • Формула која не иритира
 • Погоден за сите типови на кожа
 • Нежно кремасто чистење на кожата без пена
 • Го намалува црвенилото, иритацијата и чувствителноста
 • Ги забрзува регенеративните процеси
 • Детоксикација и освежување
 • Антиинфламаторно дејство
 • Комплекс од природни јапонски состојки работат заедно за максимална хидратација
 • Хидрира и навлажнува

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Water, Cetyl Ethylhexanoate, Diethylhexyl Sebacate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Dipropylene Glycol, Sorbitan Stearate, Peg-20 Glyceryl Isostearate, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Rice Ferment Filtrate, Prunus Lannesiana Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Aphanothece Sacrum Exopolysaccharides, Soluble Collagen, Ascorbic Acid, Squalane, Malic Acid, Peg-20 Sorbitan Cocoate, Isostearyl Alcohol, Polysorbate 80, 1,2-Hexanediol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Peg-10 Glyceryl Triisostearate, Behenyl Alcohol, Carbomer, Potassium Hydroxide, Tocopherol, Butylene Glycol,  Pentasodium Pentetate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

 • Aphanothece Sacrum Extract е слатководна алга од регионот Кјушу во Јапонија. Сакран има својства за хидратација, регенерација на клетките, ја подобрува влажноста на кожата и ја обновува бариерата на кожата. Клиничките студии покажуваат дека Сакран има антиинфламаторно дејство.
 • Филтрат за ферментација на ориз (саке) направен со ферментирање на ориз - богат е со витамини, минерали, амино киселини и органски киселини, ја зајакнува еластичноста и сјајот на кожата, ја стимулира регенерацијата на клетките.
 • Екстрактот од цвет од Сакура обезбедува антиоксидативен, антигликционен и антивоспалителен ефект, го стимулира производството на колаген, ја поттикнува регенерацијата на клетките, го подобрува тонот на кожата. Богати со есенцијални масни киселини, промовираат мазна, еластична кожа.
 • Екстрактот од зелен чај има антиоксидантни антиинфламаторни својства го спречува појавувањето на брчки, старечки дамки, ја подобрува еластичноста на кожата.
 • Растворлив колаген единствен по степен на прочистување, морскиот колаген има сличен состав на аминокиселини со колагенот на човечката кожа. Со подобрување на задржувањето на водата на кожата, ја подобрува текстурата на кожата.

Употреба:

Нанесете количество на UTEKI Cleanser со големина на паричка на вашата кожа со суви раце. Нежно отстранете ја шминката и сите други нечистотии од пределот на очните капаци и усните. Масирајте го лицето, вратот и деколтето со UTEKI Cleanser со лесни кружни движења со врвовите на прстите. Намачкајте ги врвовите на прстите со вода и продолжете со масажата со влажни раце. Исплакнете темелно со млака вода. За подобар резултат препорачуваме да ги отстраните сите нечистотии со помош на топла влажна крпа за да се осигурате дека нема да останат остатоци од средство за чистење на вашата кожа. Користете UTEKI Cleanser секое утро и/или навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се