UTEKI Емулзија за лице, дневна + ноќна нега, 80 мл

UTEKI Емулзија за лице, дневна + ноќна нега, 80 мл
4.950,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053263C
favorite_border

Опис на производот

 • UTEKI - Јапонска козметика

Uteki Емулзијата е совршен лесен хидратантен крем кој може да се користи и наутро и навечер. Совршено се апсорбира поради збогатениот хидрогенизиран лецитин во неговата формула, има висок степен на афинитет за клеточните мембрани на површинските слоеви на епидермисот. Ја враќа структурата на роговиден слој, правејќи ја вашата кожа да изгледа мазна, хомогена и сјајна.

Друга клучна состојка во овој производ е филтратот за фермент на ориз (Sake) кој е богат со аминокиселини, витамини и арбутин - состојка со изразено осветлувачко, антиоксидативно и навлажнувачко дејство.

Имајќи во својот состав силни антиоксиданси, Uteki емулзијата обезбедува добра заштита на вашата кожа во текот на денот што е особено важно за модерниот градски ритам.

Како мултифункционален производ, делува и како основа за шминка, тоа е еден чекор помалку во вашата рутина и повеќе време да се опуштите и да уживате во животот.

 • Погоден за сите типови на кожа
 • Комплекс од природни јапонски состојки кои работат заедно за максимална хидратација
 • Високо ефикасен лесен хидратантен крем за сите полови и совршена основа за шминка
 • Го зголемува производството на колаген и ги забрзува регенеративните процеси
 • Осветлувачко и антиоксидативно дејство
 • Ја намалува сувоста, црвенилото и чувствителноста
 • Антиинфламаторно и детокс дејство

Пакување: 80 мл

Содржина

Состав: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-12 Olefin), Rice Ferment Filtrate (Sake), Camellia Sinensis Leaf Extract, Prunus Lannesiana Flower Extract, Aphanothece Sacrum Exopolysaccharides, Soluble Collagen, Ascorbic Acid, Triethylhexanoin, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate, Polyglyceryl-10 Stearate, Behenyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Dimethicone, Xanthan Gum, Potassium Hydroxide, Malic Acid, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Phenoxyethanol.

 • Aphanothece Sacrum Extract е слатководна алга од регионот Кјушу во Јапонија. Сакран има својства за хидратација, регенерација на клетките, ја подобрува влажноста на кожата и ја обновува бариерата на кожата. Клиничките студии покажуваат дека Сакран има антиинфламаторно дејство.
 • Филтрат за ферментација на ориз (SAKE) направен со ферментирање на ориз; богат е со витамини, минерали, амино киселини и органски киселини, ја зголемува еластичноста и сјајот на кожата, ја стимулира регенерацијата на клетките.
 • Екстрактот од цвет од Сакура обезбедува антиоксидативен, антигликционен и антивоспалителен ефект, го стимулира производството на колаген, ја поттикнува регенерацијата на клетките, го подобрува тонот на кожата. Богати со есенцијални масни киселини, промовираат мазна, еластична кожа.
 • Екстрактот од зелен чај има антиоксидантни, антиинфламаторни својства, го спречува појавувањето на брчки, старечки дамки, ја подобрува еластичноста на кожата.
 • Растворлив колаген единствен по степен на прочистување, морскиот колаген има сличен состав на аминокиселини со колагенот на човечката кожа. Со подобрување на задржувањето на водата на кожата, ја подобрува текстурата на кожата.

Употреба:

Откако ќе ја подготвите кожата со лосион UTEKI и/или UTEKI серум, земете соодветна количина (1 мл) UTEKI емулзија во дланката и нежно нанесете го на целото лице и вратот. Помогнете му да се апсорбира со меки движења на тапкање. Користете UTEKI емулзија еднаш или два пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се